Z manažéra vývojár a zakladateľ úspešnej aplikácie pre výučbu jazykov. Aj tak možno v skratke opísať príbeh Michala Ošváta, ktorý sa rozhodol svoju kariéru v IT zavesiť na klinec a venovať sa samostatnej tvorbe.

V súčasnosti vlastní platformu pre výučbu jazykov, ktorá je veľmi podobná tým svetovým. Svoje ambície neskrýva, práve Duolingo chce svojou veľkosťou na Slovensku prekonať. Zaujímavosťou je, že slovenský projekt je na Slovensku aj v Česku takmer bez konkurencie.

Ako to začalo?

Programátor Michal Ošvát pred tromi rokmi na biznis ani nepomyslel. Snažil sa naučiť nemecký jazyk, ktorý si uľahčoval domácim písaním slovíčok do excelu. Neskôr si chcel cestu uľahčiť vytvorením vlastnej aplikácie, ktorá dostala názov WocaBee. Následne ju predstavil na školách ako vhodnú pomôcku pre lepšiu výučbu. V spolupráci s pedagógmi aplikáciu prispôsobil a po určitom čase bola pripravená na používanie v triedach.

„Začiatok bol, prirodzene, veľmi pomalý. Aplikácia je pre učiteľov a školy bezplatná, no nie každý učiteľ či škola boli v tom čase otvorení prijímať technologické novinky. To sa však s pandémiou koronavírusu zásadne zmenilo,“ približuje Michal Ošvát svoje začiatky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa