Zrušené lety, meškanie, nevybavená batožina, pasažieri uviaznutí na letisku. Situáciu v britskom leteckom priemysle sprevádzal chaos. British Airways (BA) a easyJet stopli viac ako 150 letov do a zo Spojeného kráľovstva. Dovolenkári čelili ďalším meškaniam v súvislosti s predĺženým sviatkom k platinovému jubileu kráľovnej. Dôvodom je však aj to, že dopyt po zahraničných cestách sa po uvoľnení všetkých cestovných proticovidových obmedzení v Spojenom kráľovstve vrátil späť.

Minister dopravy Grant Shapps sa v stredu popoludní stretol so šéfmi odvetvia po správe, že BA zrušila najmenej 124 letov na krátke vzdialenosti na letisku Heathrow, informoval theguardian.com.

Nízkonákladový dopravca easyJet tiež stopol najmenej 31 letov na letisku Gatwick vrátane tých, ktoré mali odlet do Bologne, Barcelony, Prahy, Krakova a Edinburghu.

Nevybavená batožina

Cestujúci sa sťažovali, že museli dlho čakať, kým vybavia ich batožinu. Jeden z dotknutých si po pristátí na Gatwicku krátko pred treťou hodinou ráno mohol svoje kufre vyzdvihnúť po viac ako dva a pol hodinách. Nazval to „jednoducho nie dosť dobré“.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa