Cyprus od 9. októbra výrazne obmedzí Slovákom vstup na jeho územie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR o tom informovalo na webovej stránke.

Rezort zahraničia spresnil, že vstup na jeho územie zo SR bude umožnený len občanom Cypru a ich rodinným príslušníkom, osobám s povolením na pobyt v krajine, či osobám s povolením na základe diplomatických i konzulárnych stykov. Taktiež osobám bez ohľadu na ich štátnu príslušnosť, ktoré majú špeciálne povolenie Cyperskej republiky.

Na snímke nové veľkokapacitné odberové miesto na ochorenie COVID-19 v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) na Ipeľskej ulici v Košiciach 23. septembra 2020. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Ideme do ťažkých dní, hovorí Matovič. Pribudlo rekordných takmer 900 nakazených

Po príchode na cyperské územie sa musia podľa MZVEZ SR podrobiť testu na ochorenie Covid-19, alebo mať so sebou negatívny certifikát o teste, vykonaný do 72 hodín pred odletom. ,,Všetky tieto osoby musia po prílete zostať v izolácii po dobu 14 dní, a to bez ohľadu na výsledok testu," spresnil rezort zahraničia s tým, že ďalší test na ochorenie Covid-19 musia absolvovať 48 hodín pred ukončením izolácie.

Ministerstvo ďalej upozorňuje, že pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich na Cyprus platí povinnosť pred odletom sa zaregistrovať, vyplniť dotazník a podpísať sériu vyhlásení na stránke cyprusflightpass.gov.cy.