Ceny ropy vo štvrtok ráno mierne klesli po výraznom stredajšom náraste. To zhoršilo náladu na trhu, ktorú predtým v stredu podporil pokles ropných rezerv v USA.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI so septembrovým kontraktom sa vo štvrtok o 7.56 h SELČ predával po 42,50 dolárov. To bolo o 17 centov alebo 0,40 percenta menej ako v stredu na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. V stredu sa WTI posilnila o 2,6 percenta. Októbrový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa vo štvrtok ráno o 7.55 h SELČ predával s mínusom 19 centov alebo 0,42 percenta po 45,24 dolárov za barel.

WA 8 Oklahoma - Ropné pole počas búrky v americkom meste Oklahoma 21. apríla 2020. Ceny ropy pokračovali v utorok v páde. Ropný trh výrazne zasiahol počas koronavírusovej pandémie prudký pokles dopytu, nadmerná ponuka a rýchle plnenie zásobníkov. FOTO TASR/AP


A pumpjack is pictured as a storm moves in Tuesday, April 21, 2020, in Oklahoma City. Oil prices continue to drop, because very few people are flying or driving, and factories have shut amid widespread stay-at-home orders due to the coron
Neprehliadnite

OPEC zhoršila prognózu dopytu po rope v tomto roku, klesne o viac než 9 miliónov barelov denne

Stredajšia správa amerického ministerstva energetiky ukázala, že zásoby ropy, benzínu aj ropných destilátov v USA v uplynulom týždni klesli, keďže rafinérie zvýšili produkciu a dopyt vzrástol. Ropné rezervy klesli o 4,5 milióna barelov, pričom sa očakávalo ich zníženie len o 2,9 milióna barelov.