Ceny ropy v stredu ráno mierne vzrástli po utorkovom poklese. Jeden barel (159 litrov) americkej ropy WTI so septembrovým kontraktom sa v stredu ráno o 7.32 h SELČ predával po 41,73 dolára, čo v prepočte vychádza na 35,41 eura. To bolo o 12 centov respektíve o  0,29 percenta viac ako v utorok ráno na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. V utorok WTI stratila 33 centov alebo 0,8 percenta a uzavrela na 41,61 dolára za barel. 

Októbrový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa v stredu ráno o 7.31 h SELČ predával s plusom 19 centov, respektíve 0,43 percenta po 44,69 dolárov za barel. „Ceny ropy rastú, keďže vyhliadky dopytu po rope sa zlepšujú," uviedol analytik firmy OANDA Edward Moya.

WA 13 archív Port Arthur - Na archívnej snímke z 23. marca 2020 rafinéria Motiva, najväčšia rafinéria v Spojených štátoch amerických, ktorá sa nachádza v prístavnom meste Port Arthur v Texase. Cena americkej ľahkej ropy WTI sa v pondelok prepadla pod 15 USD za barel (159 litrov) na 21-ročné minimum. Dôvodom je pokračujúci pokles dopytu a obavy, že americké ropné zásobníky sa čoskoro naplnia. FOTO TASR/AP 

The Motiva refinery, the largest oil refinery in North America, is shown Monday, March 23,
Neprehliadnite

Nórsko plánuje v septembri znížiť dodávky ropy, aby zabránilo nadmernej ponuke

Správa American Petroleum Institute (API) zverejnená v utorok ukázala, že zásoby ropy v USA v uplynulom týždni padli o 4 milióny barelov, pričom analytici počítali so znížením len o 2,9 milióna barelov. Americké ministerstvo energetiky zverejní oficiálne čísla v stredu popoludní.