Ceny ropy v pondelok klesli, pričom cena ropy Brent skĺzla k hranici 86 dolárov za barel (159 litrov). Trhy čakajú na schôdzku najväčších producentov ropy, ako aj na zasadnutie americkej centrálnej banky, ktoré sa uskutočnia tento týždeň. Informuje agentúra Reuters a Bloomberg.

Ministri zoskupenia OPEC+, ktoré zahrnuje členské štáty Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších producentov vrátane Ruska, sa stretnú 1. februára, aby prediskutovali ďalšie kroky v rámci ťažobnej politiky. Trhy očakávajú, že najväčší ropní producenti ponechajú objem ťažby nezmenený.

Navyše 31. januára a 1. februára sa uskutoční zasadnutie americkej centrálnej banky Fed, pričom trhy čakajú na zverejnenie výhľadu. Ten bude mať podľa analytikov kľúčový vplyv na ďalšie vyhliadky na trhu s ropou.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v marci dosiahla do 7.09 h SEČ 86,10 USD (79,25 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 56 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI zaznamenala 79,21 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o 47 centov.

(1 EUR = 1,0865 USD)

Ďalšie dôležité správy

Oil,Pump,Rig.,Oil,And,Gas,Production.,Oilfield,Site.,Pump
Neprehliadnite

Ceny ropy v piatok klesli, keďže výhľad na dopyt zostáva neistý