V sobotu (23.1.) v rámci celoplošného skríningu zdravotníci vykonali 1 303 949 testov. Na tlačovej konferencii do dnes oznámil predseda vlády Igor Matovič (OĽANO). Z otestovaných bolo  pozitívnych 9 979 osôb. Celková pozitivita za sobotu predstavuje 0,77 percenta. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) dodal, že počas dňa bolo otvorených 3 791 odberných miest. Poznamenal, že situácia je pokojná, o testovanie je záujem.

„Som rád, že sa ľudia zapojili, prišli a že si uvedomujú dôležitosť tohto projektu pre nás všetkých. Doteraz je to slušný výsledok," uviedol Matovič. Na margo počtov uviedol, že každé číslo medzi 1,5 až tromi miliónmi otestovaných je „dobré číslo". V súvislosti so sobotnými výsledkami označil za najväčšieho rekordéra, čo sa miery pozitivity týka, okres Revúca.

Zároveň sa premiér poďakoval všetkým, ktorí pridali ruku k dielu a zabezpečili, aby skríningové testovanie malo plynulý priebeh. „Som rád, že sa spoločnosť zomkla v boji s pandémiou," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Cieľom skríningového testovania podľa Krajčího bolo identifikovať ohniská, teda lepšie regióny od horších.

KK14 Ašdod  - Na snímke muž počas testovania na nový koronavírus na parkovisku nákupného centra 12. januára 2021 v izraelskom Ašdode. Počet osôb nakazených koronavírusom v Izraeli napriek v poradí už tretiemu lockdownu dosiahol nový vrchol.  V utorok tamojšie ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že za 24 hodín pribudlo 9589 infikovaných - ide o dosiaľ najvyšší denný nárast od začiatku pandémie. Celkovo evidujú v Izraeli viac ako pol milióna pozitívne testovaných. FOTO TASR/AP
A man is tested by
Neprehliadnite

Počet obetí koronavírusu stúpol o 103 a pribudlo 1 905 nových prípadov

V sobotu v rámci testovania bolo v odberných miestach viac ako 20- tisíc členov odberných tímov. V teréne bolo 2 472 vojakov, vyše 1 500 policajtov a takmer 400 pracovníkov okresných úradov. Mikulec uviedol, že situácia je na odberných miestach aj počas nedele pokojná. Počas soboty zároveň nezaznamenali nejaké väčšie incidenty. Krajčí uviedol, že o týždeň bude testovanie pokračovať v polovici okresov s najhoršími výsledkami. Percentuálny podiel pozitívnych zo všetkých dní skríningového testovania môže byť podľa šéfa rezortu zdravotníctva vyššie ako jedno percento. V sobotu bolo pozitívnych 0,77 percenta účastníkov, v predchádzajúcich dňoch bolo číslo výrazne vyššie, dodal Krajčí.