Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa pripojila k spoločnému listu lídrov európskych štátov. Pri príležitosti Dňa Európy (9. 5.) v ňom vyzývajú na diskusiu o budúcnosti Európy. Celkovo ho podporilo 21 prezidentov. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

„Prezidenti v liste pripomínajú, že Európa čelí mnohým výzvam. Pandémia podľa nich ukázala okrem silných stránok európskej integrácie aj jej slabé miesta. Konferencia o budúcnosti Európy preto vytvára priestor na dialóg, rozhovory a diskusie o tom, čo očakávame od Európskej únie zajtra a čo pre to môžeme urobiť dnes," priblížil hovorca.

EBE 34 Washington - Na snímke americký prezident Joe Biden informuje o vakcinačnom programe proti ochoreniu COVID-19 v Bielom dome vo Washingtone 4. mája 2021. FOTO TASR/AP
President Joe Biden speaks about the COVID-19 vaccination program, in the State Dining Room of the White House, Tuesday, May 4, 2021, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Biden je presvedčený, že jeho schôdzka s Putinom sa uskutoční

Európski lídri sa v liste zhodli, že potrebujeme „silnú a efektívnu Európsku úniu, ktorá bude svetovým lídrom v prechode na udržateľný, klimaticky neutrálny a digitalizáciou podporovaný rozvoj". Má ísť o Úniu, s ktorou sa dokážu všetci stotožniť. Občanov povzbudili, aby sa zapojili do diskusie.