Súd uznal 40-ročného D. Vâlcova vinným zo zneužitia právomoci úradnej osoby a z prania špinavých peňazí po tom, čo pomohol jednej rumunskej spoločnosti získať verejné zákazky. Za túto pomoc s využitím svojho vplyvu si politik vypýtal 20 percent z hodnoty kontraktov.

Podľa prokurátorov takto D. Vâlcov získal celkovo 1,4 milióna eur. Tejto trestnej činnosti sa dopúšťal v rokoch 2009 až 2013, kedy bol starostom juhorumunského mesta Slatina.

Protikorupčná prokuratúra (DNA) oznámila, že pri domových prehliadkach u D. Vâlcova a jeho príbuzných vyšetrovatelia objavili tri zlaté prúty v celkovej hodnote okolo 100-tisíc eur a 172 umeleckých diel, ktorých celková hodnota je odhadovaná na 530-tisíc eur.

D. Vâlcov bol vymenovaný za ministra financií koncom roka 2014, ale už o niekoľko mesiacov neskôr musel odstúpiť kvôli tomu, že bol obžalovaný. Trestne stíhaný je okrem toho ešte v inej korupčnej kauze.

Napriek všetkým svojim problémom s justíciou bol D. Vâlcov koncom minulého mesiaca vymenovaný za poradcu novej sociálne demokratickej premiérky Vioricy Dancilaovej. Jej kabinetu vyslovil parlament dôveru 29. januára.

Od návratu k moci v decembri 2016 sú sociálni demokrati opakovane obviňovaní zo snahy obmedziť nezávislosť justície a zviazať ruky prokuratúre DNA, ktorá je v stíhaní korupcie vysokých činiteľov veľmi aktívna.