Britská automobilka Bentley zaháji v roku 2025 výrobu svojho prvého plne elektrifikovaného vozidla. Do konca desaťročia potom investuje 2,5 miliardy libier do udržateľnosti.

Firma, ktorá je súčasťou koncernu Volkswagen, to uviedla vo svojom dnešnom oznámení. Výrobca luxusných vozidiel plánuje do roku 2030 prejsť iba na výrobu elektromobilov.

Aby mohla firma elektromobil vyrábať, sprevádzková závod v britskom Crewe. Ďalšie podrobnosti k svojmu elektromobilu neuviedla. S plánmi na elektrifikáciu svojich automobilových radov a s masívnymi investíciami do nových technológií prichádza mnoho automobiliek.

Reagujú na hroziaci zákaz vozidiel na fosílne palivá. Automobilka tento mesiac uviedla, že minulý rok bol pre ňu z hľadiska odbytu rekordný. Vďaka silnému dopytu po špičkových vozidlách firma celosvetovo zvýšila predaj o 31 percent. Predaj bol rekordný už druhý rok po sebe.

Ďalšie dôležité správy

WA 15 archív Wolfsburg - Na archívnej snímke z 19. marca 2020 logo nemeckej automobilky Volkswagen sa nachádza na sídle firmy vo Wolfsburgu. Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) predstaví v nadchádzajúcich dňoch svoje plány na obnovenie výroby v Nemecku. Koncern dočasne zatvoril niektoré závody pre obmedzenia spojené s pandémiou nového koronavírusu.Odstávka nemeckých závodov spoločnosti Volkswagen je zatiaľ naplánovaná do 19. apríla. FOTO TASR/AP


ARCHIV - 19.03.2020, Niedersachsen, Wol
Neprehliadnite

Volkswagen chce investovať doma a e-mobilita sa z Nemecka nepohne. Založí aj novú firmu