Spojenému kráľovstvu sa podarilo predbehnúť Francúzsko. V prvom štvrťroku sa stalo v rámci Európy druhým najväčším trhom s elektromobilmi, keď zaznemenali predaj 31 800 elektromobilov, v porovnaní s 30 500 vo Francúzsku. Informuje o tom britský portál Guardian. V Británii dopyt po automobiloch s nulovými emisiami výfukových plynov narastá.

Najväčším jednotným trhom s elektromobilmi v Európe však ostáva Nemecko. V prvom štvrťroku sa ich tam predalo až 64 700. Predpokladá sa, že prvenstvu Nemecka pomohli štedré dotácie od tamojšej vlády.

Produkcia batérií do elektromobilov
Neprehliadnite

Spotrebiteľov v Európe aj USA odrádzajú od kúpy elektromobilu stále vysoké ceny

Podľa Guardianu predaj elektromobilov od začiatku roka 2020 rýchlo vzrástol aj pre nové emisné pravidlá, podľa ktorých môžu výrobcovia čeliť vysokým pokutám, ak priemerná produkcia oxidu uhličitého ich výrobkov neklesne.

Rok 2020 bol prvým rokom, keď európski spotrebitelia kúpili viac ako pol milióna elektromobilov. Guardian očakáva, že sa tieto čísla tento rok aj zdvojnásobia. Nórsko sa stalo v roku 2020 prvou krajinou, ktorá predala viac elektromobilov ako áut na fosílne palivá.