Rusko zrejme dostalo z Iránu novú várku dronov, ktorými opäť útočí na ciele na území Ukrajiny. Uviedlo to v piatok podľa spravodajskej televízie Sky News britské ministerstvo obrany vo svojej najnovšej správe o vývoji situácie na Ukrajine, ktorá sa zakladá na informáciách tajných služieb.

Britský rezort pripomenul, že ruská armáda nasadila drony iránskej výroby do bojov tento týždeň prvýkrát po trojtýždňovej prestávke.

Britská vojenská rozviedka predpokladá, že Rusko zrejme vyčerpalo svoje predchádzajúce zásoby bezpilotných lietadiel Šáhid-131 a Šáhid-136 a teraz dostalo nové. V takom prípade treba zrejme očakávať novú vlnu útokov bezpilotných lietadiel.

Ukrajinskí vojenskí predstavitelia informovali, že Záporožská a Dnepropetrovská oblasť boli po spomínanej prestávke útokom dronov vystavené 6. a 7. decembra. Podľa ukrajinského generálneho štábu bolo vtedy zostrelených 17 bezpilotných lietadiel vrátane 14 dronov typu Šáhid-136.

Útoky takýmito dronmi na ukrajinské územie boli predtým zaznamenané 17. novembra.

Ďalšie dôležité správy

KK25 Charkov - Ukrajinskí vojaci strieľajú na frontovej línii v Charkovskej oblasti na Ukrajine 5. októbra 2022. FOTO TASR/AP
Ukrainian soldiers fire, on the front line in the Kharkiv region, Ukraine, Wednesday, Oct. 5, 2022. (AP Photo/Andrii Marienko)
Neprehliadnite

Ukrajina potvrdila, že na Kryme zabili iránskych poradcov, ktorí pomáhali Rusom