Pred Prezidentským palácom sa zišli v stredu podvečer ľudia, aby protestovali proti vláde, obrannej dohode s USA, povinnému očkovaniu či zdražovaniu cien potravín a energií. Predstavitelia viacerých opozičných strán hovorili o predčasných parlamentných voľbách. Považujú ich za jediné možné východisko.

„Slovensko musí byť pripravené na povstanie občanov proti vláde," povedal šéf Smeru-SD Robert Fico.

Fico obhajoval Rusko

Avizoval blížiaci sa začiatok petičnej akcie za referendum o predčasných voľbách. Jeho súčasťou by mala byť aj otázka o amerických základniach a zdražovaní. Fico tvrdí, že Ruská federácia nijakým spôsobom neohrozuje SR.

Podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák zdôraznil, že Slovensko potrebuje strany, ktoré majú štandardné štruktúry. Podľa podpredsedu parlamentu Juraja Blanára sú jedinou možnosťou predčasné voľby.

Prišiel aj Danko a Socialisti

Okrem zástupcov opozičného Smeru-SD, ktorý protest organizoval, vystúpili na pódiu aj Matúš Šutaj Eštok z Hlasu-SD, tiež predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko a Artur Bekmatov z hnutia Socialisti.sk.

Protestujúci v stredu podvečer zaplnili Hodžovo námestie pred Prezidentským palácom.

„Len Smer, Hlas a SNS vedia vystriedať týchto idiotov,“ povedal predseda SNSDanko a dodal, že na mieste prezidentky Zuzany Čaputovej si vie predstaviť Roberta Fica.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k očkovaniu dôchodcov 3. dávkou vakcíny 30. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Čakáme na návrh, ktorý zatiaľ neprišiel, Matovič nie je o znížení DPH na potraviny presvedčený