Obvinení z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti v kauze Dobytkár, podnikatelia Norbert Bödör, Peter Kuba, bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika a Milan Kopriva zostávajú vo väzbe. V pondelok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Zároveň ako nedôvodnú zamietol sťažnosť obvineného Norberta Bödöra proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu o nevylúčení sudcu Jána Hrubalu z konania a rozhodovania vo veci. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Na snímke eskorta zo Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odvádza Norberta Bödöra v Banskej Bystrici 18. augusta 2021.
Neprehliadnite

Norbert Bödör a ďalší obvinení v kauze Dobytkár zostávajú vo väzbe

„Sťažnosti obvinených M. K., Ľ. P., P. K. a N. B. proti uzneseniu ŠTS z 18. augusta 2021 zamietol ako nedôvodné a obvinených z obavy, že by na slobode mohli pokračovať v trestnej činnosti, ponechal vo väzbe aj po podaní obžaloby," priblížila Važanová. Rozhodnutie prijal senát v zložení z predsedu Juraja Klimenta a členov Petra Hatalu a Dany Wänkeovej.

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú mimoriadne rozsiahlej korupcie na PPA, ktorá sa diala od roku 2013 do roku 2016 a aj v ďalšom období do roku 2020.