Premiér Igor Matovič (OĽaNO) založil celú svoju politiku na klamstvách, obvineniach, podvode a manipulácii. V pléne Národnej rady (NR) SR to vyhlásil podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár počas diskusie k návrhu na vyslovenie nedôvery premiérovi. Kritizoval tiež chaos v pléne pri určovaní poradia rečníkov. Ocenil, že predsedajúci si priznal chybu a umožnili mu ako predkladateľovi vystúpiť.

Juraj Blanár namieta, že Igor Matovič v úvode diskusie vystúpil ako predseda vlády, pričom mal zhrnúť stanovisko vlády a neurobil to. Vysvetlil, že chceli od premiéra počuť, ako hlasovali jednotliví ministri a ako sa vláda dohodla. Tvrdí, že napríklad minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO) mal problém s uznesením vlády k návrhu na odvolávanie premiéra.

Na snímke podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie 10. júna 2020 v Banskej Bystrici. Peter Pellegrini končí v strane Smer-SD. Viac s ňou nespája svoju politickú budúcnosť, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva
Neprehliadnite

Pellegrini: Matovič škodí Slovensku, musí odísť z premiérskeho kresla

Kritizoval aj to, že I. Matovič vystúpil v pléne opätovne tak, aby nebolo možné na jeho prejav reagovať faktickými poznámkami. Označil ho za zbabelca. Dodal, že celá jeho politika je založená na podvode, obvineniach, klamstvách a aj manipulácii. „To, ako on sa vykrúca, to je neuveriteľné," uviedol s tým, že premiér často manipuluje s faktmi.

J. Blanár odmieta neustále tvrdenia vládnej koalície o vykradnutej špajze. Vyhlásil, že Smeru-SD sa podarilo znížiť úroveň nezamestnanosti, hoci prevzal krajinu s 15-percentnou nezamestnanosťou. „My sme to dotiahli na úroveň pod päť percent, taká nezamestnanosť tu nikdy nebola," podotkol. Zastal sa aj expremiéra Roberta Fica (Smer-SD). Odmieta tvrdenia, že si ho v Bruseli pamätajú len v súvislosti s mladými dievčatami a alkoholom, ako aj to, že na rokovania chodil tesne pred začiatkom. Blanár dodal, že skutočná diskusia sa deje v kuloároch a Robert Fico určite rokoval s lídrami.

„Toľko výmyslov, poloprávd a lží - fakt musí mať človek veľkú kreativitu, aby toto vymyslel," reagoval predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Vystúpenie Juraja Blanára kritizoval aj poslanec Tomáš Šudík (OĽaNO). Tvrdí, že ľudí 12 rokov klamal Smer-SD. Premiéra si zastala aj poslankyňa Lucia Drábiková (OĽaNO).