Cena najznámejšej kryptomeny bitcoin výrazne vzrástla a prvýkrát od polovice júna prekročila hranicu 39-tisíc dolárov. K rastu podľa odborníkov prispelo viacero faktorov, vrátane priaznivých komentárov šéfa výrobcu elektromobilov Tesla Elona Muska a šéfa internetovej spoločnosti Twitter Jacka Dorseyho, píše server CNBC.

Podľa údajov servera CoinDesk cena bitcoinu v noci na pondelok vystúpila až na 39 544,29 dolára, teda na najvyššiu úroveň od 16. júna. Krátko pred 8:00 SELČ sa Bitcoin predával za zhruba 38 537 dolárov. Jeho cena si tak za posledných 24 hodín pripisovala takmer 12 percent.

bitcoin
Neprehliadnite

Cena bitcoinu po takmer jednom mesiaci klesla pod hranicu 30-tisíc dolárov

Začiatkom minulého týždňa bitcoin zostúpil pod hranicu 30-tisíc dolárov, neskôr však zamieril nahor. Musk uviedol, že Tesla s najväčšou pravdepodobnosťou znovu začne prijímať platby v bitcoinoch. Dorsey potom vyhlásil, že bitcoin bude významnou súčasťou budúcnosti Twitter. Londýnsky denník City A.M. navyše v nedeľu s odvolaním sa na nemenovaný zdroj informoval, že internetový obchod Amazon plánuje do konca roka začať prijímať bitcoinové platby.