Americký prezident Joe Biden si podľa The Telegraphu asi neuvedomil, že jeho rozhovor so starostom mesta Fort Myers Beach nahráva mikrofón.

Vulgárne faux pas

Americký prezident odcestoval na Floridu, aby tam na vlastné oči videl spúšť, ktorú po sebe zanechal hurikán Ian. Počas návštevy odpovedal aj na otázky zvedavých novinárov.

Na videu z jeho návštevy počuť, ako Ray Murphy, starosta Fort Myers Beach, Bidenovi ďakuje za jeho návštevu. Ich ďalšia konverzácia je nezrozumiteľná, no potom si dvojica potrasie rukami, pričom americký prezident prekvapí vulgarizmom.

„S Bidenom nikto nevyj**e,“ povie prezident starostovi, ktorý mu vzápätí súhlasne dá za pravdu.

Prírodná katastrofa menom Ian

Biden na Floridu odcestoval aj s prvou dámou Jill Bidenovou v súvislosti s hurikánom Ian. Ten sa do histórie zrejme zapíše ako najsmrteľnejší floridský hurikán od roku 1935.

Počet obetí zatiaľ dosiahol číslo 72, no mnoho ľudí je ešte stále nezvestných. Podľa miestnych šerifov by sa teda tento údaj mohol vyšplhať až na číslo 103.

To by z Iana spravilo ešte smrteľnejší hurikán než bol hurikán Andrew z roku 1992.

„Dnes máme iba jednu jedinú úlohu, a to uistiť sa, že ľudia na Floride dostanú všetko, čo potrebujú, aby sa plne zotavili,“ povedal Biden bok po boku floridského guvernéra Rona DeSantisa, ktorý je častým kritikom Bidenovej administratívy.

Nepoučiteľný

Takéto faux pas sa americkému prezidentovi nepodarilo spraviť po prvý raz. Biden je už svojimi prerieknutiami a vulgarizmami známy všade vo svete.

V júni počas samitu NATO v Madride nechtiac povedal, že sa do Aliancie pridá Švajčiarsko, a nie Švédsko.

V marci zas v súvislosti s ruskou vojnou na Ukrajine velebil duše a srdcia iránskeho ľudu namiesto toho ukrajinského. „(Ruský prezident) Putin môže Kyjev obkľúčiť tankmi, no nikdy nezíska srdcia a duše iránskeho ľudu,“ preriekol sa vtedy prezident, čo vyvolalo pochybnosti o jeho duševnom stave.

Ďalšie dôležité správy

WA 15 Havana - Silný vietor fúka počas hurikánu Ian pri pobreží Havany na Kube v utorok 27. septembra 2022.  Hurikán Ian v utorok skoro ráno zasiahol západnú časť Kuby. Úrady na ostrove aj v americkom štáte Florida preto zintenzívnili prípravy na silný vietor a hroziace záplavy. FOTO TASR/AP 

Wind blows a palm tree at the Antonio Maceo Monument along the malecon sea wall during the passing of Hurricane Ian in Havana, Cuba, early Thursday, Sept. 27, 2022. (AP Photo/Ismael Francisco)
Neprehliadnite

Hurikán Ian by mohol byť pre poisťovne druhou najdrahšou búrkou v histórii USA