Ako dodal, tiež nerozumie, prečo voči konkrétnym osobám spomínaným v rámci kauzy neboli vyvodené trestnoprávne dôsledky

Riaditeľ informačnej služby SIS Anton Šafárik prezidenta A. Kisku informoval, že SIS dlhodobo upozorňovala vybraných členov vlády na pôsobenie mafiánskej skupiny na východnom Slovensku. Počas vyhlásenia o aktuálnej situácii A. Kiska povedal, že ľudia majú právo vedieť, prečo členovia vlády toto dlhodobo ignorovali. Ľudia majú tiež právo počuť vysvetlenie o prepojení vládnej moci a organizovaného zločinu.

Prvá vražda novinára

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači koncom februára. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pre vraždu už odstúpil minister kultúry Marek Maďarič. Do vyšetrenia prípadu sa vzdali svojich funkcií tajomník Bezpečnostnej rady SR Viliam Jasaň a štátna radkyňa Mária Trošková.

Ich mená sa totiž vyskytovali v článku, na ktorom J. Kuciak pracoval. Kontakty na údajnú taliansku skupinu pôsobiacu na východnom Slovensku mal podľa medializovaných informácií aj generálny tajomník služobného úradu Ministerstva obrany SR J. Hoľko.