Tento krok nasleduje po tom, ako bol v nedeľu (16. 8.) prijatý zákon o schválení dohody dosiahnutej pred dvomi týždňami s tromi skupinami veriteľov o reštrukturalizácii dlhu po mesiacoch napätých rokovaní. Podľa dohody zo 4. augusta Argentína ponúka veriteľom 54,8 centa z 1 dolára, čo je výrazne viac v porovnaní s pôvodnou ponukou 39 centov.

EBE 7 Buenos Aires - Na snímke policajti stoja na prázdnom bulvári v argentínskom Buenos Aires 23. marca 2020. Vláda v rámci opatrení proti šíreniu nového koronavírusu nariadila
Neprehliadnite

Devízové rezervy Argentíny rýchlo klesajú, v máji dosiahli trojročné minimum

Argentína podľa dokumentov predložených SEC predĺžila termín vyzvania na prijatie dohody z 24. augusta na 28. augusta a vyzvala všetkých investorov, aby zvážili revidované podmienky reštrukturalizácie.

Argentína si už zabezpečila podporu skupín veriteľov Ad Hoc Group of Argentine Bondholders, Argentina Creditor Committee a Exchange Bondholder Group a ďalších významných veriteľov. Krajina je v deviatej platobnej neschopnosti vo svojej histórii od 22. mája, keď zmeškala posledný termín zaplatenia 500 miliónov dolárov na úrokoch dlhu, ktorý je predmetom aktuálnych rokovaní. Pred tromi týždňami zmeškala zaplatenie ďalších 600 miliónov dolárov.