Česko-slovenská investičná skupina Arca Capital  podľa svojho väčšinového spoluvlastníka Rastislava Veliča nevyplatí v plnej miere všetky svoje záväzky v hodnote stoviek miliónov eur. Do konca septembra chce súdy požiadať o oddĺženie. Uviedol to väčšinový spoluvlastník v rozhovore pre Denník E. Skupina sa dostala do problémov v súvislosti s koronakrízou. V Česku, aj na Slovensku spoločnosť si už zabezpečila ochranu pred veriteľmi.

Investičná skupina sa podľa neho celú situáciu rozhodne riešiť pomocou slovenskej reštrukturalizácie alebo českým insolvenčnom konaním. Rastislav Velič vyhlásil, že ešte nevie, v ktorej z krajín požiada súdy o oddĺženie. Príslušný návrh ohľadom oddĺženia investičnej skupiny má byť podaný koncom septembra.

Velic Rastislav, Arca Capital
Neprehliadnite

Aj česká Arca už má ochranu pred veriteľmi. Tí sa chystajú brániť aj s pomocou J&T

Väčšinový spoluvlastník vzhľadom na veľký majetok skupiny verí, že Arca Capital získa povolenie na oddĺženie. V rámci reštrukturalizácie budú podľa neho prioritou najmä nezabezpečení menší veritelia.

Podľa R. Veliča, investičná skupina v auguste rokovala s novým investorom o vstupe do firmy, očakávaný kapitál však skupina nezískala.