Americká spoločnosť pracuje na novej službe, ktorá umožní podnikateľom prijímať platby priamo cez iPhone. Pri tejto funkcii nie je nutné pripojiť žiadny ďalší hardvér, píše portál e15.cz  s odvolaním sa na agentúru Bloomberg. 

Bloomberg uvádza, že Apple na tejto funkcii pracuje už od roku 2020, kedy spoločnosť získala kanadský startup Mobeewave. Ten vyvinul technológiu, ktorá umožňuje prijímať platby platobnými kartami prostredníctvom NFC čipov. Tie sú súčasťou smartfónov. 

Novinka Applu tak umožní obísť zavádzanie nového hardvéru, pretože značné množstvo zákazníkov tento hardvér, ktorým bude iPhone, už má vo vrecku, uviedol Logan Purk, analytik spoločnosti Edward Jones. Dodal, že pokiaľ Apple neponúkne lacnejší produkt a jednoduchšiu platformu, niektorí podnikatelia by sa mohli zdráhať prejsť k novej službe.

Funkcia, ktorá umožňuje prijímanie platieb cez iPhone už v niekoľkých krajinách funguje. K telefónu však musí byť cez Bluetooth pripojený externý terminál.

Apple pravdepodobne zavedie funkciu prostredníctvom aktualizácie softvéru v nadchádzajúcich mesiacoch. Spoločnosť sa k celej záležitosti zatiaľ odmietla vyjadriť.

Ďalšie dôležité správy

Apple
Neprehliadnite

Apple chce uviesť na trh elektromobil, zrejme nebude mať volant ani pedále