Spoločnosť Apple na 8. marca pripravuje predstavenie nových produktov. Spoločnosť by mala predstaviť nový tablet iPad, cenovo dostupný iPhone s podporov technológie 5G a pravdepodobne aj nový počítač Mac. Predstavenie nových produktov bude pravdepodobne virtuálne prostredníctvom streamovaného prenosu. Spoločnosť Apple organizuje virtuálne podujatia od prepuknutia pandémie v marci 2020.

Aktuálny model cenovo dostupnejších telefónov nesie označenie iPhone SE a predáva sa za 399 dolárov. Nový vylepšený model iPhone by mal mať rovnaký dizajn, mal by byť ale vybavený výkonnejším procesorom a práve podporou technológie 5G.

Podľa očakávaní by nový iPad mal byť vynovenou verziou modelu iPad Air. Toto zariadenie spoločnosť Apple menila naposledy v októbri 2020 a jeho cena je aktuálne 599 dolárov.

Práve tablety boli jedinou veľkou produktovou radou, ktorá v štvrtom kvartáli zaznamenala prepad. Podľa spoločnosti Apple to spôsobil prepad predaja lacnejších zariadení s cenou 329 dolárov. Tieto zariadenia sú zacielené predovšetkým na stredoškolákov.

Jarné predstavovanie nových modelov je vo všeobecnosti pre spoločnosť Apple menej významné ako to jesenné. Práve na jeseň totiž spoločnosť predstavuje svoje drahšie vlajkové lode a pripravuje si tak pôdu pred začiatkom predvianočnej nákupnej sezóny.

Počas jarného podujatia by spoločnosť taktiež mohla predstaviť nový operačný systém iOS 15.4 pre zariadenie iPhone. Tento softvér je v súčasnosti v štádiu beta testovania a mal by priniesť viacero noviniek. Smartfón by napríklad mal umožniť odomykanie telefónu rozpoznaním tváre aj s nasadeným rúškom.

Ďalšie dôležité správy

platby
Neprehliadnite

Namiesto hodín sekundy. Na Slovensku odštartovali okamžité platby