Americký internetový obchod Amazon v prvom štvrťroku prekonal 3,84 miliardy dolárov po zisku 8,12 miliardy dolárov pred rokom. Oznámila to firma vo svojej výsledkovej správe.

Vykázali stratu

Podľa agentúry AP tak vykázala prvú štvrťročnú stratu od roku 2015. Výsledok zasiahol rozsiahly odpis hodnoty investície do výrobcu elektromobilov Rivian Automotive. Amazon sa navyše stretáva so spomaľovaním rastu tržieb. Akcie podniku po zverejnení výsledkov strácali viac ako desať percent.

Tržby spoločnosti sa v prvom štvrťroku medziročne zvýšili o sedem percent na 116,4 miliardy dolárov. Podľa agentúry DPA tak zaznamenali najslabší rast za zhruba dve desaťročia. V druhom štvrťroku očakáva Amazon tržby 116 až 121 miliárd dolárov. To by zodpovedalo medziročnému rastu o tri až sedem percent, upozornila DPA.

Rast spomaľuje

Amazon je najväčším internetovým obchodom na svete. Patrí medzi podniky, ktoré profitovali z vplyvu pandémie covidu-19. Šírenie koronavírusu totiž viedlo k obmedzeniu pohybu obyvateľov aj k dočasnému uzavretiu mnohých kamenných predajní, takže domácnosti začali viac nakupovať prostredníctvom internetu.

Teraz však rast Amazonu spomaľuje, pretože ľudia opäť viac nakupujú tradičným spôsobom. Firma navyše zápasí s rastom nákladov na prevádzku skladov a na doručovanie tovaru zákazníkom.

Ďalšie dôležité správy

Obraz
Neprehliadnite

Amazon má problém s dronmi a E. Musk odmietol kreslo vo vedení Twitteru