Demokratickí a republikánski zákonodarcovia v Spojených štátoch pochválili ukrajinskú vládu za opatrenia proti korupcii a trvali na tom, že americká vojenská a humanitárna pomoc vláde prezidenta Volodymyra Zelenského by mala pokračovať, informuje Sky News.

Ukrajina má dlhodobo problémy s korupciou a existujú obavy, že najnovšie obvinenia z korupcie vo vláde prezidenta Zelenského by mohli utlmiť nadšenie Západu pre kyjevskú exekutívu, uvádza Sky News.

Republikánsky senátor Lindsey Graham na tlačovej konferencii povedal: „Je to rozhodujúci moment pre Ukrajinu. Je to rozhodujúci moment pre nás všetkých, Nemecko, Spojené štáty, všetkých našich spojencov. Očakávame, že prezident Zelenskyj splní sľub, ktorý dal, že Ukrajina sa zmení v oblasti korupcie. Sme presvedčení, že toto je prvý krok na dlhej ceste k zmene spôsobu vládnutia."

Medzitým demokratický senátor Richard Blumenthal uviedol, že odvolania vládnych predstaviteľov sú dôležité. „Dokazuje to, čo nám povedal prezident Zelenskyj, že bude bojovať za nulovú toleranciu voči podvodom alebo plytvaniu," povedal.

Ďalšie dôležité správy

KK32 Kyjev - Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas tlačovej konferencie po  summite tzv. krymskej platformy 23. augusta 2022 v Kyjeve. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v príhovore na summite tzv. krymskej platformy prisľúbil, že prinesie
Neprehliadnite

Viacerí ukrajinskí vládni predstavitelia odstupujú z funkcii. Dôvodom sú obvinenia z korupcie