Náznaky toho, že prebieha sezóna altcoinov, sa na trhu s kryptomenami začínajú byť silnejšie, hlavne po tom, čo na konci augusta početné altcoiny zaznamenali dvojciferné zisky. Cena bitcoinu medzitým zápasila s protivetrom a obchody s digitálnymi aktívam boli na úrovni 47 100 dolárov. Analytici sa vyjadrili, že podľa nich je najvyšší altcoin éter (ETH) pripravený zotganizovať 40% rally v boji proti bitcoinu a 5% zisk v páre ETH/BTC je dnes považovaný za palivo pre altcoiny, ktoré dnes získali viac ako 30%.

Údaje, ktoré zverejnili traderské spoločnosti ukazuju, že za posledných 24 hodín najviac zarobil Metal (MTL), Rari Governance Token (RGT) a Kusama (KSM).

Metal Pay rozširuje svoje obzory až do Georgie

MTL sa považuje za token s najvyšším výkonom, je pôvodnou kryptomenou platformy Metal Pay, ktorá sa aktuálne radí k najľahšiemu spôsobu nákupu, predaja a obchodovania s kryptomenami. Údaje, ktoré mena exkluzívne poskytla, začali zisťovať vzostupný výhľad pre MTL. Je to algoritmické porovnanie historických a súčasných trhových podmienok odvodené z kombinácie dátových bodov vrátane sentimentu na trhu, objemu obchodov, nedávnych pohybov cien a aktivity na Twitteri.

Keď sa pozrieme na grafy je jednoznačne vidieť skóre, ktoré najskôr 25. augusta zazelenalo a potom 27. augusta, približne 82 hodín pred nárastom ceny o 98%, vystúpilo na maximum 76. Tento náhly rast nastal po oznámení z konca augusta, že projektu konečne schválili licenciu na prevod peňazí pre americký štát Georgia. Čo to, ale znamená v praxi? Pre Georgiu to znamená, že obyvatelia tohto štátu môžu teraz legálne využívať služby ponúkané spoločnosťou Metal Pay.

V spoločnosti Rari Capital sa začína budovať správa a riadenie

Rari Governance Token je predošlým znakom Rari Capital, neväzobného robota-poradcu DeFi, ktorý dáva možnosť užívateľom vkladať kryptoktíva a automaticky začať zarábať s najvyšším výnosom. Keď sa pozrieme na údaje, ktoré spoločnosť poskytuje, vidíme, že trhové podmienky pre RGT sa pokladajú už nejaký ča za priaznivé. Skóre sa pre RGT rapídne zvýšilo na zelenú úroveň a dosiahlo maximum 80. Toto sa stalo na konci augusta, zhruba o 36 hodín pred tým, ako sa cena nasledujúci deň zvýšila o 59%. K zvýšeniu ceny a sentimentu môže dojsť po vydaní návrhu správy a riadenia protokolu, ktorého cieľom je vytvoriť fond úložísk NFTX na serveri Fuse.

Poďme sa, ale ešte rýchlo pozrieť na to, či môže Ethereum predbehnúť velikána akým je bitcoin

Potom čo niektorí analytici vyhlásili, že výstup Etherea na vrchol kryptovery sa zdá byť až nezastaviteľný. DeFi je na roztrhanie, NFT rastú ako huby, Ethereum (ETH) zostáva škálovateľnejšie ako Bitcoin (BTC) a ponúka aj viac použití vrátane inteligentných zmlúv. Ethereum by navyše malo prejsť na konsenzuálny algoritmus proof of stake, ktorý bude vyzerať ekologickejšie ako energeticky náročný protokol proof-of-work (PoW) bitcoinu.

Vyzerá to tak, že Ethereum predbieha Bitcoin už vo všetkom, až na cenu a slávu… Avšak pri všetkých krokoch, ktoré ethereum podniká, to vyzerá tak, že ani tento element nepotrvá dlho a nastane éra Etherea. Ak rozmýšlate ako kúpiť ethereum a kedy je ten správny čas, odpoveď je jednoduchá. Teraz. Je to však skutočne hotový záver, že prvá, najväčšia a najznámejšia kryptomena na svete je pripravená vzdať sa svojej koruny trhovej kapitalizácie? Možno nie.

Ak sa už nejaký ten čas zaujímate o kryptomeny, určite ste si všimli, že za posledných 5 rokov sedí ethereum zvyčajne na druhem mieste, tesne pod bitcoinom a od jeho začiatku sa z tohto čísla nijako extra nepohlo. História nám zatiaľ ukazuje, že existuje iba jedna kryptomena, ktorá si môže kedykoľvek nárokovať na titul. A tou je Bitcoin, zatiaľ.

Je teda nejaká šanca na prevrátenie - termín, ktorý sa často používa na opis zvratu ETH a BTC? Majú altcoiny stále prospech zo svetla, ktoré svieti na bitcoiny, alebo vystupujú a stávajú sa samy obľúbenými? Nakoniec, je možné tieto dva vôbec porovnať, pretože sa zdá, že slúžia rôznym účelom v rámci kryptomeny a širšieho finančného priestoru?

Nedá sa to pokladať za uzavretú vec

Prípadná dominancia Etherea je sotva istá vec. Prechod Ethereumu na konsenzuálny protokol PoS môže spôsobiť technické komplikácie „a existuje mnoho rizík útokov na produkty DeFi, ktoré by mohli narušiť dôveru v tieto produkty a v samotné Ethereum. Zatiaľ nám zostáva iba hádať, ktorý z týchto scénarov bude realita.