Akcie výrobcu elektrických vozidiel Tesla, odkedy jej šéf Elon Musk prvýkrát oznámil prevzatie Twitteru, stratili 35 percent. Technologický index Nasdaq za tú odpísal iba 18 percent.

V piatok akcie Tesly klesli o 3,6 percenta. Celý trh pritom po sérii strát v poslednom pracovnom dni posilnil.

Musk oznámil, že sa dohodol na kúpe Twitteru 25. apríla 2022. Akcie Tesly uzavreli v ten deň na 332,67 dolára a v piatok na konci tohto týždňa, keď sa prevod firmy dokončil, uzavreli obchodovanie na 207,47 dolára.

Investor hedgeových fondov Ron Baron, ktorý je teraz akcionárom Muskovej Tesly, SpaceX aj Twitteru a ktorý je všeobecne optimistický ohľadom Muskových obchodov, sa v piatok na 29. výročnej konferencii Baron Investment Conference najbohatšieho muža planéty spýtal, ako chce splniť svoje mnohé povinnosti.

„Moje pracovné vyťaženie vzrástlo z približne 78 hodín týždenne, neviem, na pravdepodobne 120," odpovedal mu Musk. „Akonáhle sa Twitteru vytýči správny smer, myslím, že bude oveľa jednoduchšie ho spravovať ako riadiť SpaceX alebo Teslu," dodal.

Musk šéfuje satelitnej internetovej spoločnosti a výrobcovi znovupoužiteľných rakiet SpaceX a nadnárodnej spoločnosti na výrobu elektrických vozidiel a udržateľnej energie Tesla. Financoval a založil spoločnosť na výrobu mozgových čipov Neuralink a firmu na stavbu tunelov The Boring Company. Teraz sám seba nazýva „Chief Twit" šéfom Twitteru, ktorý prevzal za 44 miliárd dolárov a sám ho riadi.

Ďalšie dôležité správy

WA 12 archív Filadelfia - Na archívnej snímke z 26. apríla 2017 je aplikácia Twitteru na mobilnom telefóne vo Filadelfii. Americké spoločnosti Twitter, Facebook a Google sa domnievajú, že výkonné nariadenie prezidenta USA Donalda Trumpa o sociálnych sieťach ohrozuje slobodu internetu.  Trump podpísal vo štvrtok večer 28. mája 2020 výkonné nariadenie, ktorého cieľom je zmeniť súčasný výklad zákona chrániaci sociálne siete pred právnou zodpovednosťou za obsah zverejnený na ich stránkach. Trump tot
Neprehliadnite

Musk začal prepúšťať. Vyše 3,5-tisíc zamestnancov Twitteru prišlo v piatok o miesto