Súd podľa advokáta Jána Čarnogurského začal reštrukturalizáciu spoločnosti Arca Capital Slovakia. Tento krok mal mnohých drobných investorov pripraviť o celoživotné úspory. Kontroverzný advokát pritom obvinil Pavlínu Matovičovú z prednostného výberu viac ako 600-tisíc eur zo spoločnosti Arca Investments. Informoval o tom denník Plus Jeden Deň.

Na snímke bratislavské sídlo spoločností Arca Investments, a.s. a Arca Capital Slovakia, a.s. v Bratislava Business Center V.
Neprehliadnite

Arce Capital Slovakia hrozí konkurz. Bratislavský súd jej odmietol návrh na oddlženie

Majiteľom spoločnosti Arca Capital Slovakia je firma Arca Investments. Tá má podľa advokáta množstvo malých investorov, ktorí mali investovať do firmy stovky miliónov eur. Kanceláriu, v ktorej kontroverzný advokát pracuje, mali niekoľkí drobní investori požiadať o zastupovanie proti skupine Arca. „Podarilo sa nám na poslednú chvíľu čiastočne ochrániť ich vložené peniaze prostredníctvom rozhodnutia súdu,“ napísal J. Čarnogurský na sociálnej sieti.

Pani Pavlínka Matovičová je taktiež investorkou. V spoločnosti Arca Investments mala uložených 600-tisíc eur. Podľa našich informácií jej bola celá suma nedávno vyplatená, dokonca aj s výnosom, na úkor ostatných drobných veriteľov,“ uviedol na margo investičnej činnosti manželky premiéra Igora Matoviča, Pavlíny.

Na snímke bratislavské sídlo spoločností Arca Investments, a.s. a Arca Capital Slovakia, a.s. v Bratislava Business Center V.
Neprehliadnite

Kto má v Arce zablokované peniaze? Investovali do nej aj úspešní podnikatelia a odborári

Predseda vlády v lete priznal, že jeho manželka má 600-tisíc eur uložených v Arca Investments. Igor Matovič vtedy prízvukoval, že jeho manželka bude čakať na to, ako dopadne konkurz.