Minister zdravotníctva Michal Palkovič priznal rapídne sa zhoršujúci stav v ambulantnom sektore. Situácia je podľa jeho slov natoľko zlá, že zdravotná starostlivosť poskytovaná v ambulanciách môže byť dokonca ohrozená. Kritický stav sa už nevzťahuje iba na medializované problémy s pediatrami. Rozšíril sa aj medzi všeobecných lekárov a špecialistov. Slovensku podľa neho hrozí stav, ktorý zažilo minulý rok počas výpovedí nemocničných lekárov.

Na snímke je konferencia časopisu Trend, téma, zdravotníctvo pred kolapsom, hotel AC Marriott.
Neprehliadnite

Anketa tieňových ministrov zdravotníctva: Aký spôsob dofinancovania zdravotníctva by zvolili?

„Máme kritický stav ambulantného sektora v tomto momente. Všetci pacienti vnímame, že máme dlhé čakacie doby, kým sa dostaneme k lekárovi. Máme málo lekárov, a to nielen vo všeobecnej ambulantnej sfére, špecializovanej ambulantnej sfére, ale aj pediatrov,“ povedal M. Palkovič.

Do parlamentných volieb však zostávajú už iba necelé dva týždne. Krízovú situáciu tak bude zrejme riešiť až nový minister zdravotníctva. Týždenník Trend pripravil prehľad návrhov jednotlivých kandidátov na tento post, ktoré prezentovali na konferencii organizovanej Zväzom ambulantných poskytovateľov s názvom Stop populizmu v zdravotníctve.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa