Takže, ako sa nám odvtedy darí? Pozrime sa na fakty. Okrem toho, že vari každý je už z toľkých obmedzení a lockdownov vyčerpaný, v porovnaní s rokom 2019 sme chudobnejší, izolovanejší a smutnejší.

Raketovo narástol počet prípadov depresie, ale rovnako dramaticky stúpli aj úmrtia na rakovinu, obezitu, mŕtvicu, cukrovku, či množstvo samovrážd.

Toto všetko sú legitímne problémy verejného zdravotníctva. Ale nikde o nich nepočujete, pretože všetka pozornosť svetových aj našich politikov sa zameriava na vakcínu proti covidu.

Masívne očkovanie

Nič na tom nezmenil ani fakt, že väčšina dospelej populácie už bola zaočkovaná. Podľa Ministerstva zdravotníctva SR dospelá populácia Slovenska je zaočkovaná minimálne jednou dávkou už na 58 percent. Celkovo v Európe je tento ukazovateľ na úrovni 70 percent a v Spojených štátoch tvoria zaočkovní až 80 percent z celkovej dospelej populácie.

Dá sa povedať, že za posledné dva roky sme zažili najrozsiahlejšiu očkovaciu kampaň v histórii sveta. Stačí sa pozrieť na nasledujúcu tabuľku.

Percento zaočkovanej populácie proti covidu-19

Portugalsko: 89 %

Kórea: 83 %

Španielsko: 82 %

Argentína: 81 %

Francúzsko: 80 %

Kanada: 80 %

Japonsko: 79 %

Austrália: 78 %

Taliansko: 78 %

Írsko: 78 %

Brazília: 77 %

Spojené kráľovstvo: 76 %

Izrael: 73 %

Nemecko: 71 %

USA: 70 %

Turecko: 68 %

Mexiko: 60 %

India: 57 %

Slovensko: 49 %

Rusko: 45 %

Pozn.: zaočkovanie aspoň dvoma dávkami vakcíny alebo jednodávkovou vakcínou

Aké sú teda výsledky?

Smutným faktom je, že viac Američanov a Európanov zomrelo na covid v roku 2021 ako na to isté ochorenie v roku 2020, keď ešte naň neboli vakcíny.

V tomto článku nechcem zachádzať do podrobností o pochybných, nepresných a zavádzajúcich záznamoch o úmrtiach na covid. Avšak aj na základe oficiálnych čísel úmrtia pribúdajú.

Vakcína mala znamenať slobodu. Aspoň tak sa autority snažili motivovať ľudí. Vzdali sme sa takmer všetkého, len aby sme pomohli v boji s koronavírusom. Obetovali sme slobodu, zdravie, peniaze, prácu, tradície a vzdelanie našich detí. A napriek tomu úmrtia neklesali. Práve naopak.

Vyzerá to ako najväčšie politické zlyhanie všetkých čias. A čo na to hovoria naši politici? 

Nič. Nikto zo zodpovedných toto zlyhanie nielenže nepriznal, ale ani nepripustil takú možnosť. A čo je ešte horšie, naši a svetoví politici majú v úmysle v rovnakom šialenstve pokračovať.

Ako povedal Albert Einstein: „Definícia šialenstva je robiť to isté znova a znova a očakávať iné výsledky.“

Univerzálni vinníci

A práve preto aby mohli pokračovať v tomto šialenstve, vytvorili si obetného baránka s názvom neočkovaní. Všetko je to vina neočkovaných.

Vysoká inflácia, chýbajúca pracovná sila, nedostatočné zásobovanie, depresívna populácia, plné nemocnice, mŕtvice, úmrtia na rakovinu, z toho všetko sú obviňovaní neočkovaní.

Dostať „pandémiu pod kontrolu“ je mantra pre každý jeden spoločensko ekonomický problém. Vďaka neočkovaným nás môžu politici ešte rekordne zadlžovať a vyhadzovať stovky miliónov na nedomyslené nezmysly.

Man,Stopping,Coronavirus.,Immune,System,Defend,From,Corona,Virus,Covid-19.
Neprehliadnite

Budúca pandémia môže byť horšia ako covid, uviedla tvorkyňa vakcíny AstraZeneca

Neočkovanými sa do takej miery opovrhuje, že podľa niektorých je v poriadku ich aj zabiť. Na Slovensku a v mnohých iných krajinách politici vytvárajú tlak na zdravotné poisťovne, aby klientom, ktorí „oslobodzujúcu“ injekciu odmietli, znížili alebo neposkytli krytie zdravotnej starostlivosti. Podľa nich je v poriadku, ak zomrie niekto na jednoducho liečitelnú chorobu len preto, lebol nebol zaočkovaný.

V Rakúsku napríklad zašli až tak ďaleko, že sa neočkovaným vyhrážajú väzením. A v Nemecku vás ani nenechajú zomrieť, ak nie ste očkovaní. Kliniky eutanázie neprijímajú neočkovaných, musíte dostať vakcínu skôr, ako spáchate samovraždu.

Keby to nebolo do plaču, bolo by to na smiech.

Je dôležité si však uvedomiť, že tu nejde len o Slovensko. Je to globálny fenomén. Vlády na celom svete sa rozhodli preniesť svoje zlyhanie na malé percento svojej populácie. Je to tiež prvýkrát v histórii, čo sú z neúčinnosti lieku obviňovaní tí, ktorí ho ani neužili. 

Na záver

Lockdowny a reštrikcie zlyhali. Nepodarilo sa im zastaviť vírus, zničili životy miliónom ľudí, obetovali naše deti a rozdelili spoločnosť.

Štatistiky navyše ukázali, že lockdowny nielenže zlyhali, ale nás aj aktívne poškodili. Podľa štúdie RAND robenej na vzorke v 43 krajinách, čím skôr boli lockdowny zavedené, tým viac úmrtí tieto krajiny zaznamenali.

Čo sa často opomína je, že aj napriek tomu, že pre väčšinu populácie boli lockdowny hotovou katastrofou, pre malú skupinu populácie boli požehnaním.

Vďaka lockdownom bohatí ešte viac zbohatli. Akcie, ceny nehnuteľností, komodity, to všetko závratne rástlo.  Koncentrácia bohatstva v rukách superbohatých nikdy v modernej dobe nebola vyššia.

Majme to na pamäti, keď vás začnú strašiť novým variantom koronavírusu.

Rastislav Vasilišin
Rastislav Vasilišin je zakladateľ a CEO spoločnosti Virtuse Exchange. Zaoberá sa problematikou financií s dôrazom na nový trend prepájania tradičného „starého” sveta financií s novou rýchlorastúcou oblasťou krypto ekonomiky a digitálneho sveta.
Upozornenie

Upozornenie: Redakcia sa nemusí stotožňovať s názorom autora