Žiadny kompromis, žiadny skorší ani neskorší termín snemu, V. Remišová sa rozhodla, že neexistuje žiadny dôvod na to, aby už nebola predsedníčkou. Voči pučistom v strane prešla do mediálnej ofenzívy a na túto tému poskytla hneď niekoľko rozhovorov, čo možno už medzitým aj oľutovala.

Jej vystúpenia sú podobné, ako celé jej doterajšie pôsobenie v kresle predsedníčky. Frázy o tom, ako je potrebné tvrdo pracovať pre ľudí, vyhýbavé či alibistické odpovede na otázky, ktoré spochybňujú logiku jej krokov.

Líderka Za ľudí si musela vybrať, ako na vytvorenie frakcie vo vlastnej strane zareaguje, a nakoniec urobila zrejme to najhoršie rozhodnutie, aké mohla. Rozhodla sa, že skupinu Márie Kolíkovej zo strany vyštve. „Frakcia rovná sa odchod,“ odkazuje im.

To, z čoho sme V. Remišovú doteraz len podozrievali, sa už teraz ukazuje ako fakt – predsedníčka nemá veľký cit pre politickú realitu. Príbeh strany Za ľudí vidí ako príbeh SaS či KDH, ktoré sa pravidelne štiepili a vždy sa z toho dokázali otriasť (aj keď pri KDH by sa o tom dalo polemizovať, ale to teraz nie je dôležité).

Lenže nám ostatným príbeh Za ľudí nepripomína ani SaS, ani KDH, ale skôr Procházkovu Sieť.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa