Na protisystémovej scéne je opäť rušno. Skupina odídencov z Kotlebovej strany na čele s europoslancom Milanom Uhríkom a poslancom Milanom Mazurekom má veľké ambície. Internetové priestranstvo opäť ovládli heslá o novej národnej, kresťanskej a sociálnej strane.

Tragikomický konflikt o demokraciu v stanovách extrémistickej strany je však len vyvrcholením dlhodobého konfliktu medzi lojalistami Mariana Kotlebu s rodokmeňom siahajúcim až do čias Slovenskej pospolitosti a pragmatikmi Milana Uhríka.

S reálnou hrozbou predsedu za mrežami sa polčas rozpadu ĽSNS výrazne skrátil. Členovia lojalistického tábora hovoria o židovskom a progresívnom sprisahaní. Pragmatici zas odkazujú svetu, že práve oni sú tí normálni a inteligentní, ktorým sa môže zveriť riadenie štátu.

V normálnych časoch by podobná schizma bola len predzvesťou úpadku oboch táborov do politickej irelevancie. V podmienkach, kde takmer 80 percent Slovákov nedôveruje lídrom koalície, akými sú Igor Matovič alebo Boris Kollár, ale zároveň nedôveruje aj opozičníkom Robertovi Ficovi a Marianovi Kotlebovi, je však možné úplne všetko.

Na pravici nič nové

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa