Telenovela pokračuje. Koaličná kríza na Slovensku je stále aktuálnou témou, momentálne sledujeme zákopovú vojnu. Riešenie je, zdá sa, stále v nedohľadne. Isté je iba to, že najdôležitejším hráčom ostáva šéf parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár. Práve on môže premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) tlakom prinútiť, aby vety o nevyhnutnej rekonštrukcii vládneho kabinetu neskončili ako fraška. Aj keď oba tábory – SaS a Za ľudí na jednej strane a hnutie OĽaNO na tej druhej deklarovali pokoj zbraní, dočasné prímerie nevydržalo.

„Výsledky za tento týždeň. Moje: v pondelok 2 000 000 Sputnik V, v stredu 100 000 Pfizer/BioNTech, v nedeľu 15 000 AstraZeneca. Navyše vakcíny pre viac ako milión ľudí. Kolegove: celý týždeň len vulgárne nadávky, klamstvá, útoky, ohovárania a intrigy. Pre ľudí vôbec nič,“ zhodnotil na sociálnej sieti I. Matovič prácu svojho ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Predseda vlády sa tak stále drží svojej vlastnej verzii príbehu.

Koaliční poslanci pristúpili k podpisu Koaličnej zmluvy. Pridali sa tak k podpisom lídrov koaličných strán a hnutí OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. Na snímke zľava líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, líder hnutia OľaNo Igor Matovič  a predseda strany SaS Richar Sulík počas brífingu pred podpisom Koaličnej zmluvy na Bratislavskom hrade v Bratislave 2. apríla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Top udalosti v politike: Polčas rozpadu Za ľudí a mediátor Boris Kollár

Podľa neho je to celé iba o nákupe ruských vakcín. Nepomohlo, že SaS aj strana Za ľudí komunikovali iné problémy, ako je napríklad choas, vďaka ktorému sa na Slovensku neriešia neodkladné záležitosti. „Čakal som, že bude z toho humbuk, ale že super správu pre Slovensko niekto využije ako zámienku na povalenie vlastnej vlády, to som ani len netušil,“ dodal premiér.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa