Je pondelok 15. novembra, cestujúci z dediny pri Senci sa chystá na svoj ranný autobusový spoj do Bratislavy. Je priamy, obchádza Senec, ide po diaľnici a ak nie sú zápchy, človek je v Bratislave za 45 minút. Lenže spoj nejde.

Nový dopravca Arriva, ktorý úspešne vytlačil z Bratislavského kraja Slovak Lines ho nateraz zrušil. Našťastie ide o desať minút skôr iný spoj, síce s prestupom v Senci na vlak aj s prestojom 15 minút. Dá sa to zvládnuť.

Dokonalá kamufláž

Autobus je biely, nie v tradičných červených farbách Slovak Lines, na boku má malý nápis Arriva. Vodič je nový, s maďarským prízvukom, čo je v tejto lokalite bežné, takže asi lokálny. Hovorí, že ten zrušený spoj možno Arriva obnoví, ak zoženie šoférov. K netradičnej farbe autobusu len dodá, že jazdia aj modré a iné farby. Dokonala kamufláž na zmätenie cestujúcich.

Autobus je relatívne nový a čistý, wi-fi síce nefunguje, ale to sa často dialo aj s spojoch Slovak lines napriek zmluve s Orange.

Na snímke vpravo autobus spoločnosti Arriva, ktorá od dnešného dňa nahrádza autobusového dopravcu Slovak Lines (vľavo v pozadí) v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK), prichádza na autobusovú stanicu Mlynské Nivy, 15. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Arriva nemá dostatok vodičov, výpadky regionálnej dopravy v Bratislavskom kraji budú pretrvávať

Vlak v Senci síce mešká 10 minút, na čo je cestujúci už zvyknutý, ale je rýchly. O pol deviatej je pracujúci človek v Bratislave na stanici Nové Mesto. Bez zápch a stresu. Vezme si elektrickú kolobežku a o 15 minút je v práci. Pred deviatou, štandard.

Nie všetci cestujúci však mali také šťastie, najmä tí na Záhorí čakali na spoje hodiny a niektorí sa ich vôbec nedočkali.

Zatvárame, neotravujte!

Cesta späť z hlavného mesta do dedinky pri Senci už taká ideálna nie je. Kvôli pracovných povinnostiam cestujúci vyráža z Bratislavy späť do svojej dediny až pred ôsmou večer. Ide vlakom z hlavnej stanice. Tá opäť cestujúceho prekvapí. Keďže je hladný a má ešte 15 minút čas na spoj ide do reštaurácie na poschodí s názvom VIP.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa