Viceprezident pre globálne produkty spoločnosti Motorola Dan Dery dal dohromady svoje hlavné predpovede o tom, čo možno očakávať v roku 2021 a v nasledujúcich rokoch v oblasti technológií. Svet sa veľmi rýchlo mení a spolu s ním aj správanie používateľov. Vývoj v tomto, ale aj v nasledujúcich rokoch výrazne ovplyvní aj pandémia nového koronavírusu, ktorá zmenila mnohé veci a je viac než pravdepodobné, že svet už nebude nikdy taký, ako sme ho poznali pred pandémiou.

Smartfóny sa stanú viac než len smartfónmi

Ľudské správanie sa v roku 2020 výrazne zmenilo. Túžba po spojení a prístupnosti je teraz zjavnejšia viac ako kedykoľvek predtým. V roku 2021 a v ďalších rokoch bude táto zmena v správaní spotrebiteľov katalyzátorom inovácií smartfónov – takých, ktoré presahujú tradičné schopnosti smartfónov.

„Ako takzvaní pôvodní výrobcovia zariadenia (OEM) už zameriavame naše produktové, marketingové a celkové obchodné stratégie tak, aby zodpovedali tomuto novému normálu. Ale do budúcnosti je to tiež príležitosť pre novú vlnu inovácií, ktoré sa dostanú do centra pozornosti,“ hovorí D. Dery.

Vďaka 5G sieti a responzívnejším procesorom bude vylepšenie konektivity a rýchlosti smartfónu zohrávať ústrednejšiu rolu pri udržiavaní spojenia. Vylepšenia konektivity umožnia inteligentným telefónom lepšie a efektívnejšie sa interagovať so zariadeniami okolo nás – ich transformáciou na herné konzoly alebo ako rozšírenie pre stolné počítače. Počas tejto éry zvýšenej vzdialenej konektivity nám smartfón pomôže nielen efektívnejšie plniť si úlohy, ktoré sú teraz súčasťou tohto nového normálu – napríklad práca na diaľku alebo vzdelávanie z domu – ale pomôže nám aj spolupracovať, učiť sa, vzdelávať a spájať sa s okolitým svetom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa