Investor Warren Buffett je opäť raz bohatší ako spoluzakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, čo len poukazuje na trvalú silu Buffettovho hodnotového investovania. Zároveň však ide aj o dôsledok prudkého poklesu cien akcií veľkých technologických spoločností, ktorý najbohatších ľudí v Silicon Valley pripravil o majetok v hodnote približne 50 miliárd dolárov, napísala agentúra Bloomberg.

Musk prišiel o takmer 26 miliárd

Čistý majetok najbohatšieho človeka na svete Elona Muska sa vo štvrtok zmenšil o 25,8 miliardy dolárov, čo je v dejinách Bloombergovho indexu miliardárov štvrtá najvyššia strata, ktorú niekto utrpel za jeden deň. Tento rok už Musk prišiel celkovo o 54 miliárd dolárov. Zuckerberg si od začiatku tohto roka pripísal stratu 12 percent svojho majetku, teda 15 miliárd dolárov.

https://www.bloomberg.com/billionaires/

Buffett svoj majetok zveľadil

Naopak, čistý majetok Warrena Buffetta sa tento rok rozrástol o 2,4 miliardy dolárov na 111,3 miliardy, čím o približne o jednu miliardu predbehol Zuckerberga, pričom na vrchole Bloombergovho indexu sa drží od vlaňajšieho marca.

Ako jediný z desiatky najbohatších ešte zbohatol

Buffett (91) je jediným z desiatky najbohatších ľudí sveta, ktorého čistý majetok každým rokom rástol. Ceny akcií triedy A, ktoré tvoria 98 percent akciového kapitálu Buffettovho holdingu Berkshire Hathaway, stúpli od prvého januára o 2,3 percenta.

Veštec z Omahy, ako Buffetta prezývajú, sa celý život riadi filozofiou hodnotového investovania, čo znamená, že nakupuje akcie, ktorých trhová hodnota je nižšia ako vnútorná.

Ďalšie dôležité správy

Warren Buffet rozdáva svoj majetok.
Neprehliadnite

Najlepší obchod v živote? Warren Buffett zarobil na akciách firmy Apple 120 miliárd dolárov