Nemecký automobilový koncern Volkswagen zvažuje, že svoju plánovanú severoamerickú fabriku na výrobu batérií postaví v kanadskej provincii Ontario. Informoval o tom dnes nemecký denník Handelsblatt s odvolaním sa na úradné záznamy. Provincia podľa denníka firme ponúkla podporu projektu „prostredníctvom investícií a ďalších stimulov“.

Koncern Volkswagen v decembri potvrdil, že hľadá vhodnú lokalitu pre svoju fabriku na výrobu batérií v Severnej Amerike. Hovorca Volkswagenu nechcel správu denníka Handelsblatt komentovať. Rozhodnutie o umiestnení severoamerického závodu podľa neho však ešte nepadlo, napísala agentúra Reuters.

Česká republika sa v súčasnosti uchádza o továreň na výrobu batérií pre elektromobily, ktorú sa Volkswagen chystá postaviť vo východnej Európe. Rozhodnutie o umiestnení východoeurópskeho závodu chcel Volkswagen pôvodne urobiť do konca minulého roka, no v decembri oznámil, že ho o niekoľko mesiacov odkladá. O projekt sa okrem Česka uchádza aj Poľsko, Slovensko a Maďarsko.

Ďalšie dôležité správy

Daimler počíta pre nedostatok čipov s poklesom tržieb.
Neprehliadnite

Česko verzus Slovensko – výroba áut nás rozdeľuje viac než kedykoľvek predtým