Ministerstvo zahraničných vecí USA schválilo predaj 1 400 malých kĺzavých bômb Poľsku, oznámila americká Agentúra pre obrannú spoluprácu (DSCA). Zákazka, ktorej súčasťou sú aj cvičné bomby a potrebné komponenty, je v hodnote 180 miliónov dolárov. Hlavným dodávateľom bude spoločnosť Boeing.
Povolenie sa vzťahuje na bomby GBU-39/B s malým priemerom. Lietadlá tak môžu niesť viac munície a zasiahnuť viac cieľov počas jedného letu.
Poľsko chce modernizovať svoje existujúce americké stíhačky F-16. No v posledných rokoch výrazne investuje do armády. Dôvodom je najmä Rusko, ktoré napadlo Ukrajinu. Viac prostriedkov na obranu vynakladajú aj ďalšie členské štáty Severoatlantickej aliancie, vrátane Slovenska.
Ďalšie dôležité správy
