Na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov zostáva už iba jeden deň. Daňovníci, ktorí si jeho podanie odložili, tak musia spraviť do stredajšej polnoci. Predĺžiť si lehotu na jeho podanie totiž už nie je možné. Daňové priznanie je treba nielen podať, ale daň musia klienti aj zaplatiť, upozornila Finančná správa SR.

Ak daňovníkovi, ktorý si odložil podanie daňového priznania do 30. júna, vznikne preplatok na dani, finančná správa mu ho vráti najneskôr do 9. augusta. Tí, ktorí si odložili podanie, môžu poukázať aj podiel zaplatenej dane v predĺženom termíne.

podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič
Neprehliadnite

Na dani z dividend platíte málo, dajte viac, dumá I. Matovič. OECD nám posiela jasný odkaz

Do konca septembra môžu podať daňové priznanie len daňovníci, ktorí majú príjmy zo zahraničia. Tí si mohli lehotu predĺžiť o šesť mesiacov. Finančná správa zároveň pripomenula, že daňovníci sa pre krízu spôsobenú novým koronavírusom mohli vyhnúť vyrubeniu úroku z omeškania a uloženiu pokuty za nepodanie daňového priznania za obdobie od 12. marca do 31. decembra minulého roka. Splniť si svoje povinnosti ale musia do 30. júna tohto roka.

Klienti finančnej správy, ktorí potrebujú pomoc, sa môžu obrátiť na call centrum finančnej správy. Konzultanti call centra sú im v stredu k dispozícii od 8.00 h až do polnoci. Úradné hodiny na daňových úradoch sa nepredlžujú. Finančná správa už totiž eviduje väčšinu daňových priznaní k dani z príjmov typu A, ktoré je možné podať v listinnej podobe.