Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vníma cestu ministra financií Igora Matoviča do Moskvy ako snahu dopomôcť overovaniu, aby mohli byť občania Slovenska očkovaní vakcínou Sputnik V. Strana to uvádza vo svojom stanovisku. 

„Vidím úplne jasnú snahu Igora Matoviča sprístupniť Sputnik pre ľudí, ktorí ho chcú mať, a toto my podporujeme," povedal šéf strany Richard Sulík.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Sputnik V v Bratislave v piatok 19. februára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Matovič letí do Moskvy vyjednávať o Sputniku. Máme mu držať palce

„Záleží nám na tom, aby Sputnik ďalej nerozdeľoval koalíciu a spoločnosť. Faktom je, že dovoz Sputnika bol neštandardný a boli vynechané pravidlá pre garanciu bezpečnosti liečiva. Dnes máme v sklade vakcínu, ktorej dochádza čas, o ktorú má časť spoločnosti záujem, ale nemáme a nebudeme mať kladné stanovisko ŠÚKL,“ uviedla predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.

Strana SaS nebude zdržiavať podanie vakcíny, ak verejnosť vopred dostane komplexné a neskreslené informácie o vakcíne od ŠÚKL. „Ak sa napriek tomu rozhodnú občania pre očkovanie Sputnikom, musia byť prísne sledovaní a musí byť vedená štatistika nežiaducich účinkov, ku ktorej sa ŠÚKL nevie dostať napriek tomu, že sa vakcínou Sputnik očkuje v mnohých krajinách,“ uzavrela Bittó Cigániková.