Eduard Heger už minulý týždeň v relácii Braňo Závodský Naživo vyhlásil, že vláda má na konte niekoľko úspechov. Podľa neho však majú nešťastnú schopnosť si vlastnou komunikáciou dobré veci prekrývať.

Opozícia ich vraj bombardovala

Keď zas následne povedal, že Sulík spolu s Matovičom tvoria „silný tandem dvoch silných ministrov“, Slovákom sa mohlo zdať, že si premiér splietol hlavných aktérov tandemovej jazdy.

Predseda vlády chcel povesť koalície vylepšiť aj počas dnešného dňa. Na sociálnej sieti totiž zverejnil status, v ktorom vymenúva všetko, čo sa podarilo za posledného pol roka. Heger sa v príspevku zmienil aj o tom, že ich opozícia počas celej doby bombardovala tým, čo všetko nestihnú.

„Klamali a strašili ľudí o bezpečnostnej zmluve s USA. Dokonca chceli vyhlásiť referendum, lebo vraj ohrozujeme suverenitu našej krajiny. V zavádzaní ľudí pokračovali aj v súvislosti s podporou Ukrajiny, ktorá bola napadnutá ruským agresorom a šírili názory, že vtiahneme krajinu do vojny. Pričom jediný, kto ohrozoval bezpečnosť našich občanov, boli práve oni svojimi demagógiami,“ uviedol.

Dodal, že opozícia okrem iného znevažovala Plán obnovy a odolnosti Slovenska, či ďalšie pripravované reformy.

„Kým však oni rozprávali a klamali, moja vláda pracovala,“ bráni svoj kabinet Heger.

Opätovne preto pripomenul, že sa im podarila nie len investícia Volva pre východné Slovensko, ale aj schválenie súdnej mapy, ktorá by podľa neho mala zabezpečiť kvalifikovanejšie rozsudky. Nezabudol spomenúť ani to, že by mali ľudia „dostať dve nové moderné nemocnice, ktorými sú Rázsochy a Martin“.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas brífingu pred začiatkom rokovania 73. schôdze vlády SR v Bratiaslave 30. marca 2022. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Sme rodina sa nebráni predčasným voľbám, ak nedôjde k dohode SaS a OĽANO