Hnutie OĽANO zvolalo mimoriadne predsedníctvo k situácii v koalícii. 

Týždne obrovskej nenávisti

„Situácia je vážna. Nedá sa ďalej takto fungovať, keď vám koaličný partner sabotuje rozhodnutia tým, že nechodí na koaličné rady," povedal Matovič s tým, že strane SaS sa ospravedlnil. Teraz čaká rovnaké gesto od SaS.

Matovič tvrdí, že dostal za štyri dni od SaS 354 útokov.

„To už bolo príliš veľa aj na mňa. To boli týždne obrovskej nenávisti a útokov voči nám," poznamenal. Ak by osud koalície stál na jeho odchode alebo odchode ministra hospodárstva Richarda Sulíka, Matovič by zvážil čokoľvek.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci NR SR v stredu prelomili veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri takzvanom protiinflačnom balíku z dielne ministra financií Igora Matoviča.

Liberáli o odchode z koalície neuvažujú

SaS a Matovič sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami. SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽANO zas obvinilo liberálov z rozbíjania vlády. SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať.

Matovič vyzval SaS na uzmierenie, tá ešte nepovedala, ako bude postupovať ďalej. Počas víkendu šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová povedala, že liberáli o odchode z koalície neuvažujú.

Strana SaS tiež v utorok oznámila, že 6. júla rozhodne na mimoriadnej rozšírenej Republikovej rade o ďalšom postupe v koalícii.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS), minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) sa rozprávajú s médiami počas 87. rokovania vlády SR v Bratislave 28. júna 2022. Strana SaS rozhodne na mimoriadnej rozšírenej Republikovej rade 6. júla o ďalšom postupe v koalícii. Po rokovaní vlády to v utorok uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). FOTO T
Neprehliadnite

Situácia v koalícii je vážna. SaS začala konať, zvolala mimoriadnu republikovú radu