Poslanec Národnej rady a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský odchádza z klubu hnutia OĽaNO. Kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, tvrdí, že sa snažil kolegov v klube na to upozorniť. V parlamente bude pôsobiť ako nezávislý poslanec.

Protikorupčná rétorika sa zvrtla

„Je to nesúhlas s tým, ako sa protikorupčná rétorika, ktorej som obetoval kus života, teraz v rezorte pôdohospodárstva zvrtla do obhajoby zlých vecí, ktoré som vždy kritizoval, a ľudia, ktorí bojujú za lepšiu krajinu, sú za to trestaní," priblížil pre TASR svoje rozhodnutie Mičovský.

Poslaneckých kolegov upozornil

Poslanec sa podľa svojich slov snažil poslancov v klube OĽaNO upozorniť na „zlé dianie" v rezorte pôdohospodárstva.

„Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte," dodal.

Neplánuje politický prestup

Mičovský neplánuje ísť do iného poslaneckého klubu a vylučuje spoluprácu s inou politickou stranou. „Budem podporovať všetky potrebné zákony tak, ako mi bude kázať svedomie a zodpovednosť za túto prácu," skonštatoval.

Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde. Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan. Na Mičovského odchod z klubu OĽaNO upozornil Denník N.

48. rokovanie vlády SR
Neprehliadnite

Vlčan: Nová legislatíva zabráni tomu, aby pôdu vlastnil iný štát ako Slovensko