Rezort zdravotníctva sprístupnil možnosť registrácie na podanie tretej dávky vakcíny proti ochoreniu Covid-19. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Národné centrum zdravotníckych informácií podľa zoznamov od zdravotných poisťovní bude oddnes (13. 10. - pozn. TASR) posielať SMS správy všetkým pacientom na základe ich diagnóz," spresnila hovorkyňa. Po doručení informačnej SMS sa môžu zaregistrovať na stránke www.korona.gov.sk alebo www.vakcinacia.nczisk.sk.

„Registrácia na tretiu dávku prostredníctvom elektronického formulára však bude umožnená len tým pacientom, ktorí dostanú informačnú SMS," upozornila Eliášová s tým, že s informačnou správou sa možno dostaviť aj do vakcinačného centra, v ktorom sa dá zaočkovať bez registrácie.

Očkovacie centrum pre deti a mládež vo veku od 12 rokov v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach 10. septembra 2021.
Neprehliadnite

Na očkovanie proti Covidu-19 je možné prihlásiť už aj deti od 5 do 11 rokov

Pacienti, ktorí nedostanú SMS správu od NCZI a majú diagnózu, ktorá ich oprávňuje na podanie tretej dávky, musia navštíviť svojho ošetrujúceho lekára, „ktorý im po zhodnotení ich zdravotného stavu vystaví výmenný lístok. S ním sa následne bez registrácie dostavia do vakcinačného centra alebo k ambulantnému lekárovi, ktorý očkuje proti ochoreniu Covid-19".

Hovorkyňa upozornila, že podanie tretej dávky vakcíny pre túto skupinu pacientov je možné najskôr štyri týždne po podanej druhej dávke. „Odporúčame všetkým záujemcom, aby pred podaním tretej dávky konzultovali svoj zdravotný stav so svojím ošetrujúcim lekárom."

Doplnila, že očkovanie zdravotníkov a klientov zariadení sociálnych služieb treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19 je možné najskôr šesť mesiacov po podaní druhej dávky vakcíny. „Nateraz nie je možné podať tretiu dávku vakcíny tým osobám, ktoré v minulosti prekonali ochorenie Covid-19 a už sú zaočkovaní dvomi dávkami vakcíny."