Rusko by malo spolupracovať s Medzinárodným trestným súdom (ICC) na vyšetrovaní možných vojnových zločinov spáchaných počas ruskej invázie na Ukrajine. Oznámil to v piatok prokurátor tohto súdu.

TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

„Moje dvere sú otvorené a budem aj naďalej klopať na dvere Ruskej federácie,“ povedal hlavný prokurátor ICC Karim Khan.

„Ak existujú obvinenia, ktoré má Ruská federácia; ak existujú informácie, ktoré má; ak uskutočňuje svoje vlastné vyšetrovanie alebo trestné stíhanie; alebo ak má relevantné informácie - zdieľajte ich s nami,“ vyhlásil prokurátor.

Rusko v roku 2016 stiahlo svoj podpis z Rímskeho štatútu, ktorým bol v roku 1998 ustanovený ICC. Moskva odmieta s týmto tribunálom spolupracovať - tvrdí, že obvinenia voči jej vojakom z vojnových zločinov nie sú založené na pravde.

Ďalšie dôležité správy

WA 43 Antalya - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov gestikuluje počas tlačovej konferencii po stretnutí s ukrajinským šéfom diplomacie Dmytrom Kulebom a tureckým ministrom zahraničných vecí Mevlütom Čavušoglom v tureckom letovisku Antalya vo štvrtok 10. marca 2022. Ukrajina a Rusko počas rokovania v tureckom letovisku Antalya nedosiahli
Neprehliadnite

Paranoidný Lavrov? Obvinil nepriateľský Západ, že chce zničiť celý ruský svet vrátane kultúry