Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský predstavil návrh opatrení, ktorý počíta s predĺžením lockdownu do 16. decembra a následným postupným uvoľňovaním opatrení.   

OĽaNO súhlasí s návrhom Lengvarského

Premiér Eduard Heger pred rokovaním zdôraznil, že cieľom opatrení je bezpečný návrat očkovaných ľudí do normálneho života. Lengvarského návrh označil za začiatok výhod pre očkovaných. V boji s krízou nového koronavírusu podľa premiéra pomôže najmä výrazné zvýšenie zaočkovanosti.

Na snímke je  minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas rokovania vlády na ktorom vláda prijala dvojtýžňový lockdown.
Neprehliadnite

Lockdown na Slovensku by sa mal predĺžiť. Lengvarský navrhuje tri fázy nových opatrení

Expremiér, minister financií a šéf OĽaNO Igor Matovič návrhy odborníkov a ministra Lengvarského podporuje a kritizuje SaS.

Na snímke je minister financii Igor Matovič počas natáčania slovenského seriálu Pumpa.
Neprehliadnite

Matovič vyhodil do vzduchu desiatky miliónov. Teraz to skúša so stovkami

„SaS vždy bojovala proti názoru odborníkov, vieme, ako to dopadlo a koľko ľudí na to doplatilo. Ja stojím za názorom odborníkov, za konzíliom, za ministrom zdravotníctva, za premiérom Hegerom v tejto veci," vyhlásil Matovič. Zdôraznil potrebu zníženia mobility a zvýšenia zaočkovanosti.

SaS a Za ľudí žiadajú uvoľnenie opatrení pre zaočkovaných

Strana SaS chce na koaličnej rade hovoriť o uvoľňovaní opatrení, o otváraní obchodov a prevádzok pre zaočkovaných. Otvoriť mieni aj tému odškodňovania prevádzok dotknutých lockdownom či režimu OTP v dopravných prostriedkoch.

Grohling a Kamenický
Neprehliadnite

SaS nechce podporiť ďalší lockdown bez výhod pre očkovaných

Názor odborníkov podporuje aj Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. Jeho stranícka šéfka Veronika Remišová žiada uvoľňovanie opatrení pre zaočkovaných. Chce tiež, aby sa opatrenie prijali nielen na nasledujúci týždeň, ale minimálne do 9. či 10. januára. Remišová odmieta celoplošný lockdown pre očkovaných i neočkovaných. Podľa Šeligu aj ona podporí názor odborníkov. „Od začiatku hovoríme, že očkovaní majú mať výhodu," doplnil Šeliga.

Na snímke poslanec NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí)  počas rokovania 48. schôdze NR SR 19. októbra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Šeliga: Verím, že dnes popoludní zvíťazí odvaha a prijmeme opatrenia, ktoré musia byť prijaté

Sme rodina chce uvoľnenie aj pre testovaných ľudí a volá po kompromise

Hnutie Sme rodina sa podľa lídra Borisa Kollára zrejme pridá na stranu SaS.

„Asi sa pridáme k SaS, aby sme to otvorili a skončili s týmto lockdownom," povedal Kollár, ktorý žiada uvoľnenie opatrení nielen pre očkovaných a po prekonaní ochorenia covid-19, ale aj pre ľudí s negatívnym testom. Kollár zároveň uviedol, že koalícia musí nájsť kompromisné riešenie.

Líder Sloboda a solidarita Richard Sulík (vľavo) a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár (vpravo)
Neprehliadnite

Liberáli kritizujú hnutie Sme rodina: Prestaňte s populistickou rétorikou pri reformách