Nemecko-francúzsky výrobca Automotive Cells Company otvorí v utorok vo Francúzsku nový závod. Na slávnostnej ceremónii v severofrancúzskom meste Billy-Berclau sa zúčastnia francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire, jeho taliansky rezortný kolega Adolfo Urso a nemecký minister dopravy Volker Wissing.

Okrem francúzskeho závodu stavia výrobca áut továrne aj v nemeckom Kaiserslauterne a talianskom Termoli. Celkový objem investícií sa odhaduje na viac než sedem miliárd eur. Automotive Cells Company je spoločný podnik automobiliek Stellantis a Mercedes-Benz a francúzskeho energetického koncernu TotalEnergies.

Sever Francúzska sa rozvíja ako centrum elektromobility so štyrmi veľkými závodmi na výrobu batérií v blízkosti tovární popredných automobiliek. V regióne sa do odvetvia plánujú miliardové investície, ktoré by mali priniesť tisíce nových pracovných miest.

Ďalšie dôležité správy

Na archívnej snímke z 19. januára 2021 logo automobilovej skupiny Stellantis sa nachádza na budove v americkom meste Auburn Hills.
Neprehliadnite

Stellantis narazil na problém s dotáciou v Kanade a čelí štrajku v Taliansku