Už je predo dverami. Daňovo-odvodová reforma na seba nechala čakať viac ako rok a má začať  platiť už o päť mesiacov. S ňou prídu zrejme aj vyššie dane v rôznych oblastiach, vykúpené možno nižšou daňou z príjmov pre najslabšie zarábajúcich.

Teda – napríklad vyššia daň z nehnuteľností, vyššie dane pre firmy i pre úspešných investorov, zrušenie paušálov pre živnostníkov – jednoducho, plány ministra financií Igora Matoviča bude musieť niekto zaplatiť.

Na snímke vľavo minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a vpravo ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) po skončení 12. rokovania vlády SR 19. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Zdvihne vláda ruku za povinné očkovanie proti covidu? Rezorty kujú plány, ľudia sú v strehu

Alebo je tu aj druhá možnosť – minister len naťahuje čas, aby obrátil pozornosť na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka, predsedu strany Sloboda a Solidarita a vopred ho obvinil z toho, že sa mu bude blokovať avizovanú daňovo-odvodovú reformu, ktorá je vraj výsostne prorodinná.

Rozporov, ktoré medzi nimi sú, je viac ako dosť. Iba nedávno obaja urovnali koaličnú krízu a už sa ukazujú staré krivdy. TREND zisťoval, čo ich bude málo spájať a veľmi rozdeľovať v chystanej daňovej reforme. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa