Tento vklad je na účte potrebné držať do dňa vzniku firmy, až potom môžete peniaze previesť na účet spoločnosti či do pokladnice. 

Ako to bude v roku 2016? Touto zmenou sa vraciame o dva roky späť, keď bol tento zákon v rovnakej podobe. Po novom vám bude stačiť aj písomné vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania, ktoré bude odteraz možné splatiť aj v hotovosti. Takže od nového roku nebudete potrebovať výpis z banky potvrdzujúci splatenie základného imania.

Chcete sa tejto zmene vyhnúť?  

Nechajte založenie spoločnosti na iných, firma Online Invest sa špecializuje na zakladanie spoločností na kľúč presne podľa vašich požiadaviek. Ušetrite svoj čas, ktorý môžete investovať do užitočnejších vecí, ako je vyplňovanie formulárov, behanie po úradoch  a paľba byrokracie. Založenie spoločnosti trvá obyčajne 7-10 dní, využite tento čas efektívnejšie – rokujte s obchodnými partnermi, oslovte potencionálnych zákazníkov, získajte vyšší vlastný kapitál, hľadajte sídlo spoločnosti, presne toto pred štartom podnikania potrebujete. 

Ako si nájsť výhodné sídlo spoločnosti?

Nájsť výhodný prenájom sídla spoločnosti nie je vôbec jednoduché. Musíte si položiť niekoľko dôležitých otázok – koľko budem mať zamestnancov, budem potrebovať kanceláriu alebo bude robiť z domu či v teréne, som ochotný si zapísať adresu svojho bydliska ako sídlo firmy, koľko môžem platiť za mesačný prenájom kancelárie? Pokiaľ sa chystáte zamestnať viac zamestnancov, ktorých chcete mať pod jednou strechou, prenájmu kancelárie sa nevyhnete. Pripravte si však niekoľko stoviek eur mesačne. 

Šetrite okrem času aj peniaze

No keď naopak, chcete mesačne ušetriť niekoľko stoviek eur, zamestnanci môžu pokojne pracovať zo svojich domovov a vy potrebujete len sídlo spoločnosti, ktoré zapíšete do obchodného registra, je pre vás výhodnejšie prenajať si virtuálne sídlo. O čo ide? Je to prakticky iba prenájom prestížnej adresy, ktorú si zapíšete do obchodného registra ako svoje sídlo spoločnosti, hoci nezískate skutočné kancelárske priestory, ktoré aj tak nevyužijete, ušetríte niekoľko stoviek eur mesačne. A čo s poštou? Na tejto adrese je recepcia, ktorá preberie vašu poštu a obratom vás o nej bude informovať SMS alebo mailom. 

Chcete ušetriť viac ako 7 dní alebo stovky eur? Využite služby spoločností Online Invest a Company Consulting. Chcete vedieť ako založiť spoločnosť bez ZI? Dozviete sa o tom viac v článku: „Ako založiť s. r. o. bez splateného základného imania?“