Po VÚB banke, Prima banke a Poštovej banke, ktoré zmenia ceny od novembra, bude mať nový sadzobník aj UniCredit Bank. Tá ceny upraví od 1. decembra.

V rovnakej línii ako ostatné banky ide aj UniCredit Bank. Jej klienti si priplatia predovšetkým za služby, pri ktorých zamestnajú pracovníkov banky - za výber hotovosti v pobočke zaplatia po novom šesť eur. Ide o najvyšší poplatok spomedzi všetkých ostatných bánk. Doteraz si UniCredit pýtala za výber hotovosti štyri eurá.

Zadarmo možno vyberať v bankomatoch

UniCredit si takýto vysoký poplatok môže dovoliť vďaka tomu, že jej balík služieb U konto obsahuje výbery z bankomatov všetkých bánk bez poplatku. Jej klienti tak nie sú nútení chodiť pre peniaze do pobočky. Banka navyše dáva U konto zadarmo každému, komu na účet príde mesačne aspoň 400 eur.

Vysoký poplatok za výber v pobočke tak môže aj posledných klientov presvedčiť, aby začali využívať bankomaty. Problém môžu mať tí, ktorí potrebujú vybrať vyššiu sumu, ktorú im bankomat nedá. V takom prípade sa vyššiemu poplatku nevyhnú.

Šesť eur klienti UniCredit Bank po novom zaplatia aj v prípade, ak prídu do banky zadať prevodný príkaz. V súčasnosti je táto služba spoplatnená štyrmi eurami. Aj zvýšenie tohto poplatku má mať výchovný efekt. Napriek tomu, že náklady banky na takúto službu sú nižšie, ako keď klient príde vybrať do pobočky hotovosť, cena bude rovnaká.

V článku nájdete

  • Porovnanie poplatkov za výber hotovosti jednotlivých bánk
  • Ako získať vklady a výbery v pobočke zadarmo
  • Veľký prehľad zmien v cenníku UniCredit Bank

„Zmeny v sadzobníku súvisia s faktom, že chceme klientov smerovať na naše digitálne kanály. Klient môže bezplatne vyberať z bankomatov, rovnako realizovať prevody v online a mobile bankingu vrátane e-mailových notifikácii, ktoré sú bezplatné,” povedala hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa