Klienti internetovej banky Revolut vo východnej a strednej Európe sa 10. septembra definitívne presunuli spod kompetencie pobočky vo Veľkej Británii pod dcérsku firmu v Litve. Banka o tom už oficiálne informovala svojich klientov, tento krok pritom avizuje už niekoľko mesiacov.

Revolut sa rozhodol požiadať aj o licenciu v Litve a  približne pred rokom ju aj získal. Klienti sa teda presunuli do spoločnosti Revolut Payments UAB, ktorá je zaregistrovaná v litovskej centrálnej banke. Ochrana vkladov bude fungovať veľmi podobne ako doteraz, no podľa litovských pravidiel.

Odchod kvôli brexitu

Revolut sa z Veľkej Británie sťahuje v rámci príprav na brexit. Odchod krajiny z EÚ formálne nastal po 31. januári tohto roka, no do konca roka trvá prechodné obdobie. Banka sa obáva, že nastane odchod krajiny bez dohody a sťahuje sa do krajiny, ktorá je členom EÚ.

Bankomat
Neprehliadnite

V zahraničí pozor na výmenný kurz. Prvá banka prináša možnosť blokovať nevýhodný prepočet

Banka dlhší čas komunikuje, že klientov sťahuje práve pre brexit. „Chceme ochrániť klientov pred možným odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ bez obchodnej dohody,“ upozorňuje.

Nové číslo účtu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa